Porady

Drzwi z odwrotną przylgą

drzwi-z-odwrotna-przylga-dre

Niezależnie od stylu aranżacji wnętrza, kluczem do osiągnięcia wykończenia na najwyższym poziomie jest estetyka i funkcjonalność. W przypadku kłopotliwych wnętrz lub tych o niewielkim metrażu, nie łatwo o problem z odpowiednim doborem drzwi wewnętrznych. Innowacyjnym rozwiązaniem, które rozwieje wszelkie dylematy będą drzwi z odwrotną przylgą. Taki rodzaj drzwi wyróżnia się możliwością otwierania się do wewnątrz pomieszczenia z jednoczesnym licowaniem ze ścianą przeciwną.

Taki patent z pewnością sprawdzi się w sytuacji, gdy koncepcja wizualna wnętrza koliduje z kierunkiem otwierania się drzwi zdeterminowanym przez aspekty funkcjonalności i bezpieczeństwa pewnych pomieszczeń. Drzwi z odwrotną przylgą marki DRE w wersji UNI, FARGO i BINITO zdecydowanie ułatwią projektowanie wnętrza gwarantując pełną swobodę oraz poczucie estetyki i harmonii na najwyższym poziomie. Przykładem zastosowania takiej koncepcji aranżacyjnej jest sypialnia, w której drzwi do łazienki otwierają się do wewnątrz, zaś do garderoby na zewnątrz. W takim wydaniu drzwi z odwrotną przylgą gwarantują symetryczne wykończenie z wyraźną dbałością o najmniejsze detale.

drzwi-wewnetrzne-drzwi-z-odwrotna-przylga-erkado

Warto zaznaczyć, że drzwi z odwrotną przylgą wizualnie niczym nie różnią się od tych w systemie bezprzylgowym.  W przypadku gdy drzwi do różnych pomieszczeń znajdują się na jednej ścianie w stosunkowo niewielkiej odległości warto zastosować połączenie tych dwóch systemów, które idealnie się uzupełniają. Ościeżnica Porta SYSTEM z odwrotną przylgą wraz kolekcją drzwi bezprzylgowych pozwoli maksymalnie wykorzystać aranżowaną przestrzeń zachowując wszelkie walory estetyczne na przykład w korytarzu, gdzie zazwyczaj jest najwięcej skrzydeł. W ten sposób można z łatwością zaprojektować stylowe wnętrze, unikając zbędnego chaosu i niespójnej przestrzeni.

oscieznica-z-odwrotna-przylga

Stawiając na design i funkcjonalność podczas projektowania wnętrza, idealnym wyborem będzie OŚCIEŻNICA REGULOWANA SYSTEM REVES firmy POL-SKONE. Szeroka gama oklein i kolorów niewątpliwie ułatwi wybór drzwi nawet w najbardziej wymagających wnętrzach. Duża różnorodność kolorystyczna pozwala na dopasowanie skrzydeł do stylu aranżowanych pomieszczeń nie rezygnując z ich funkcjonalności i estetycznego wykończenia.

drzwi-z-odwrotna-przylga-intenso

Skrzydła z odwrotną przylgą w nowoczesny sposób ujednolicają projektowane wnętrze. Praktyczność, harmonia i stylowe wykończenie – połączenie tych cech gwarantuje wybór drzwi marki INTENSO DOORS, dzięki którym pomieszczenie od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej tworzy spójną całość.
Przy wyborze takiego systemu należy pamiętać, że maksymalny kąt otwarcia  drzwi to 90⁰. Jednak w większości przypadków nie wpływa to znacząco na wieloletnią eksploatację i komfort użytkowania, a w zależności od potrzeb może być kolejną zaletą na długiej liście mocnych stron drzwi z odwrotną przylgą.

Dodaj komentarz