FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jak odróżnić drzwi lewe od prawych? Sposób jest prosty. Aby prawidłowo określić stronę drzwi, musisz stanąć przed nimi tak, żeby skrzydło drzwiowe otwierało się „na Ciebie”. Jeśli zawiasy znajdują się po lewej stronie, masz przed sobą drzwi lewe. Jeżeli natomiast zawiasy są po prawej stronie – to z pewnością drzwi prawe.

otwieranie-drzwi-strona-lewe-prawe

Z wyborem drzwi zewnętrznych wiąże się inny dylemat: drzwi otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz? Poniższy rysunek powinien rowziać wszelkie wątpliwości.

strona-wewnątrz-zewnątrz

Terminy realizacji zamówienia podane są przy każdym produkcie.

Szerokość drzwi

Szerokość otworu 90 cm –  wybieramy komplet skrzydło + ościeżnica „80”

Szerokość otworu 80 cm – wybieramy komplet skrzydło + ościeżnica „70” itd.

W przypadku drzwi bezprzylgowych szerokość otworu powinna być szersza o kilka cm  np. drzwi bezprzylgowe DRE w rozmiarze „80 „ wymagają otworu 911 mm.

Ponieważ na rynku pojawiło się dużo nowości i nietypowych rozwiązań powyższe wytyczne należy traktować jako wskazania ogólne i w oparciu o dane techniczne producenta każdorazowo należy sprawdzić poprawność naszego wyboru.

Wysokość drzwi

Wysokość otworu pod standardowe drzwi wynosi H= 206 – 208 cm mierzone od gotowej podłogi ( z panelami, terakotą itp.)

Zakres regulacji ościeżnic

Pomiaru grubości muru dokonujemy w kilku miejscach. Po ustaleniu najgrubszego miejsca muru ustalamy zakres regulacji. Np. grubość muru  13,2 cm dobieramy ościeżnicę o zakresie regulacji 12-14 cm.

Większość drzwi jest dostępna na zamówienie. Niektóre modele są dostępne na magazynie i mają oznaczenie “Od ręki” na karcie produktu.

W przypadku drzwi wewnętrznych komplet stanowi:

  • skrzydło drzwiowe
  • ościeżnica prosta lub regulowana
  • klamka + szyld dolny

Kupując drzwi wewnętrzne, klamka nie jest wliczona w cenę skrzydła (chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone w opisie produktu). Należy dokupić klamkę osobno.
Również ościeżnica nie jest wliczona w cenę skrzydła. Należy dokupić osobno odpowiednią ościeżnicę prostą lub regulowaną.

W przypadku drzwi zewnętrznych komplet stanowi:

  • skrzydło drzwiowe
  • ościeżnica stalowa
  • próg
  • klamka + szyldy
  • komplet wkładek

Drzwi zewnętrzne sprzedawane są najczęściej, jako kompletne zestawy. Dokładny opis elementów wchodzących w skład kompletu jest opisany na stronie produktu.
Istnieje możliwość zmiany oferowanego zestawu, np. zmiana klamki, wkładek lub wizjera. Zmiany takie są możliwe po kontakcie z obsługą sklepu.

Dobierając ościeżnicę do skrzydła, należy wybrać szerokość taką, jaką ma skrzydło, czyli “80”.