Porady

Luksusowe wnętrza – Styl GLAMOUR

Drzwi DRE Ilis

Wykwintne wnętrza pełne blasku i elegancji – styl glamour jako coraz częściej wybierana forma aranżacji nowoczesnych przestrzeni. Jednak, aby zaprojektować luksusowe, niebanalne pomieszczenie nie wystarczy rozmieszczenie wyrafinowanego umeblowania i wyszukanych akcesoriów. Jak uniknąć przepychu i utrzymać wykończenie wnętrza w dobrym stylu?

Drzwi DRE Ilis
Drzwi DRE Ilis

Odpowiedni dobór barw

W zależności od pozostałych elementów wystroju, gama kolorystyczna może być dominującą częścią całej aranżacji lub jedynie podkreśleniem stylu pozostałych dodatków. Częstym wyborem są intensywne barwy jak fiolet i ciepły brąz. Ciekawym urozmaiceniem są ekskluzywne, wzorzyste tapety, które nadają mocny charakter wnętrzom. Jednak  w dekoracji ścian bardziej praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór neutralnych kolorów jak szarości i beże. Pozwala to na większą dowolność podczas doboru wyposażenia.  Stonowana gama kolorystyczna zdecydowanie ułatwi osiągnięcie schludnego, eleganckiego wnętrza.

Drzwi DRE Claro
Drzwi DRE Claro

Eleganckie wyposażenie

Umeblowanie i akcesorium wnętrza jest kluczową kwestią. Każdy z elementów wyposażenia powinien być przemyślany tak aby z tworzył spójną całość z pozostałymi.

Projektując wnętrze w stylu glamour warto zdecydować się na motyw przewodni wnętrza. Coraz częściej wybór pada na konkretny materiał taki jak marmur, stal, srebro czy złoto.

Drzwi DRE Lux
Drzwi DRE Lux

Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie harmonijnej bazy, która będzie stanowić tło dla jednego lub kilku wyróżniających i dominujących elementów. Takim charakterystycznym punktem może być brokatowa, pikowana sofa w centrum salonu, marmurowe blaty lub lustrzane drzwi. Decydując się na taki zabieg podczas projektowania wnętrza, w każdej chwili możemy zmienić koncepcję wprowadzając inny niepowtarzalny składnik całej aranżacji bez konieczności generalnej wymiany pozostałych detali. Takie rozwiązanie pozwala również na uniknięcie zbędnego przepychu.

Drzwi DRE Sara Eco
Drzwi DRE Sara Eco

Elegancja tkwi w szczegółach

Styl glamour to nie tylko bogaty wystrój i majestatyczny design.  W przypadku minimalistycznego wnętrza, również w nietrudny sposób można osiągnąć eleganckie wykończenie pełne blasku. Detalem, który wyróżni wnętrze z pewnością będzie sztukateria ścienna np. dekoracyjne listwy pod sufitem ze stylowym zdobieniem. Chcąc wydobyć blask i wysublimowany charakter pomieszczenia warto postawić na  klasyczny kryształowy żyrandol lub pięknie zdobione złote ramy obrazów.

Drzwi DRE Sara Eco
Drzwi DRE Sara Eco

Dodaj komentarz